Korytarz w kamieniu dekoracyjnym

Jeśli szukasz oryginalnego sposobu na aranżację ścian w przedpokoju, a niekoniecznie chcesz ozdabiać je przy pomocy tapet ściennych, wówczas możesz pomyśleć o kamieniu dekoracyjnym. Ten materiał jest w modzie już od kilku lat i cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Korytarz w kamieniu dekoracyjnym będzie z całą pewnością prezentował się niebanalnie oraz nowocześnie.

Kamień dekoracyjny może stać się fantastyczną ozdobą korytarza zarówno w domu, jak i w niedużym mieszkaniu w bloku. Materiał ten charakteryzuje się przede wszystkim bardzo bogatą kolorystyką i różnorodnością faktur. Jest to coraz modniejszy sposób na wykańczanie wnętrz. Kamień można kłaść zarówno na całe ściany, jak i jedynie na ich fragmenty, uzyskując także bardzo ciekawe efekty.

Przedpokój w kamieniu dekoracyjnym to idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie wnętrza nie tylko nowoczesne, ale i estetyczne. Jedną z zalet zastosowania kamienia dekoracyjnego jest znakomita ochrona ścian przed różnego rodzaju uszkodzeniami oraz zabrudzeniami. Trzeba jednak wiedzieć, że jest to materiał dość drogi. Wybierając odpowiedni kamień dekoracyjny do korytarza, czynimy jednak inwestycję na długie lata.

Obecnie w sprzedaży możemy znaleźć zarówno kamienie naturalne, jak i imitujące. Najdroższe są głównie te pierwsze. Przy ich pomocy możemy jednak uzyskać korytarz w marmurze, piaskowcu czy granicie. Są to najbardziej popularne kamienie dekoracyjne, które cechują się odpornością na zużycie. Wybierając marmur czy piaskowiec trzeba jednak postarać się o właściwą impregnację tych materiałów.

Naturalny kamień w korytarzu najlepiej sprawdzi się w pomieszczeniach, które zostały zaaranżowane w nowoczesnym stylu. Jednak przy pomocy takich materiałów można także w ciekawy sposób urządzić korytarz na przykład w stylu rustykalnym. Kamień sprawia, że ściana nabiera niepowtarzalnego wyglądu. Tego rodzaju materiały świetnie komponują się z minimalistycznym wyposażeniem.

Jeśli chcemy, aby kamień dekoracyjny w przedpokoju był inwestycją na lata, wówczas musimy postarać się o wybór odpowiedniego gatunku kamienia. Przy kupnie tego rodzaju materiału należy uważać głównie na to, by nie stać się posiadaczem kamienia podrobionego. W tym celu warto sprzedawcę zapytać o deklarację zgodności, która jest dokumentem potwierdzającym dopuszczenie do użytku danego kamienia.

Bardzo ważne znaczenie ma także wykończenie kamienia. Bez względu na to, czy będziemy wybierać kamień naturalny czy też może płytki z kamienia do korytarza, warto zwrócić uwagę na krawędzie – kamień może być fazowany bądź cięty. Płytki o zróżnicowanych wykończeniach raczej nie będą tworzyć spójnej, harmonijnej całości.